Лицов-Либсторф

Координати: 53°40′01″N 11°15′00″E / 53.667° СГШ; 11.250° ИГД / 53.667; 11.250
Од Википедија — слободната енциклопедија
Oпштинска заедница во округот Северозападен Мекленбург

Лицов-Либсторф (германски: Lützow-Lübstorf) — општинска заедница во округот Северозападен Мекленбург, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Лицов.

Општинската заедница Лицов-Либсторф се состои од следниве општини:

 1. Алт Метелн
 2. Бризевиц
 3. Крамонсхаген
 4. Далберг-Венделсторф
 5. Готесгабе
 6. Грамбов
 7. Клајн Требов
 8. Либсторф
 1. Лицов
 2. Перлин
 3. Пингелсхаген
 4. Покрент
 5. Шилдетал
 6. Зехоф
 7. Цикхузен

53°40′01″N 11°15′00″E / 53.667° СГШ; 11.250° ИГД / 53.667; 11.250