Разлика помеѓу преработките на „Светска турнеја UCI 2011“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
Правописна исправка, replaced: Самуел Санчез → Самуел Санчес (4)
с (Исправка на име, replaced: Сан Ремо → Санремо (4) using AWB)
с (Правописна исправка, replaced: Самуел Санчез → Самуел Санчес (4))
|{{атлетзнаме|[[Филип Жилбер]]|БЕЛ}} <br/>(80 бода)
|{{атлетзнаме|[[Хоаким Родригес]]|ШПА}} <br/>(60 бода)
|{{атлетзнаме|[[Самуел СанчезСанчес]]|ШПА}} <br/>(50 бода)
|40, 30, 22, 14, 10, 6, 2
|align=center| нема
|-
|align=center |6
|{{атлетзнаме|[[Самуел СанчезСанчес]]|ШПА}}
|{{ct|EUS|2011}}
|align=center|317
|{{ct|EUS|2011}}
|align=center|489
|[[Самуел СанчезСанчес|Санчез]] (317), [[Микел Ниеве|Ниеве]] (91), [[Игор Антон|Антон]] (72), [[Џонатан Кастровјехо|Кастровјехо]] (6), [[Рубен Перез|Перез]] (2)
|-
|align=center|13
|{{државнознаме|ШПА}}
|align=center|1076
|[[Хоаким Родригес|Родригес]] (446), [[Самуел СанчезСанчес|Санчез]] (317), [[Бењат Инчаусти|Инчаусти]] (118), [[Хавиер Тондо|Тондо]] (100), [[Хосе Хоакин Рохас|Рохас]] (95)
|-
|align=center|5

Прегледник