Разлика помеѓу преработките на „113“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-1 век +2 век)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{#if: +{{subst:#if: & -{{#switch: +{{subst:#switch: & -{{#expr: +{{subst:#expr:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-1 век +2 век))
{{2 век}}
{{Година во други календари|113}}
'''113''' ('''[[Римски бројки|{{римски|113}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 113. година од новата ера, 113. од првиот милениум, 13. од [[12 век]] и четвртта од [[110-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник