Податотека:North Macedonia relief location map.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.368 × 1.133 пиксели, големина: 332 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Местопол. на апаратот41° 36′ 00″ СГШ, 21° 45′ 00″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo


Опис
English: Blank physical map of the Republic of Macedonia, for geo-location purpose.
Français : Carte physique vierge de la Macédoine, destinée à la géolocalisation.

Equirectangular projection, WGS84 datum

 • Standard meridian: 021° 45' E
 • Central parallel: 41° 36' N

Geographic limits of the map:

 • Left: 020° 18' E
 • Right: 023° 12' E
 • Top: 42° 30' N
 • Bottom: 40° 42' N
Датум
Извор
 • Background relief map (relief and rivers): own work by uploader
  • Sources of data: SRTM3v2.1 and NGDC World Data Bank II
 • All other data (lakes and boundaries) taken from File:Macedonia_location_map.svg created by NordNordWest under GFDL/CC-BY-SA-3.0
  • Sources: United States National Imagery and Mapping Agency data
Автор Eric Gaba (Sting - fr:Sting) and NordNordWest
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Attribution and Share-Alike required
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:


Kartenwerkstatt
Оваа карта е изработена или подобрена на германската Картографска лабораторија (Kartenwerkstatt). И вие можете да предлагате карти за подобрување.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:09, 10 јули 2010Минијатура на верзијата од 17:09, 10 јули 20101.368 × 1.133 (332 КБ)Sting== {{int:filedesc}} == {{Location|41|36|00|N|21|45|00|E|scale:1000000}} <br/> {{Information |Description={{en|Blank physical map of the Republic of Macedonia, for geo-location purpose.}} {{fr|Carte physique vierge de la [[:fr

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци