Милинхаген-Ебелиц

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Милинхаген-Ебелиц
Милинхаген-Ебелиц се наоѓа во Германија
Милинхаген-Ебелиц
Управа
Земја Германија
Покраина Мекленбург-Западна Померанија
Округ Западна Померанија-Риген
Месна заед. Францбург-Рихтенберг
Градоначалник Улрих Детман
Основни податоци
Површина 25,49 км2
Надм. височина 19 м
Население 342 (31 декември 2015)[1]
 - Густина 13 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. NVP
Пошт. бр. 18461
Повик. бр. 038322
Портал www.amt-franzburg-richtenberg.de
Местоположбата на Милинхаген-Ебелиц во рамките на округот Западна Померанија-Риген
Карта
Координати 54°11′00″ СГШ 12°49′00″ ИГД / 

Милинхаген-Ебелиц (германски: Millienhagen-Oebelitz) — општина во округот Западна Померанија-Риген, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]