Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
''Оваа статија се однесува на [[Град Скопје|скопската]] општина Сарај. За селото Сарај во [[општинаОпштина Босилово]], видете [[Сарај (БосиловоСтрумичко)]].''
 
{{Инфокутија Општини во Македонија|

Прегледник