Податотека:Wappen Landkreis Weimarer Land.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 500 × 519 пиксели, големина: 57 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen des Landkreises Weimarer Land
English: Coat of arms of the Landkreis Weimarer Land
Датум
Извор Wappen und Flaggen des Freistaats Thüringen und seiner Landkreise sowie kreisfreien Städte, Landeszentrale für politische Bildung Thüringen, 2000
Автор Michael Zapfe
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:19, 1 април 2015Минијатура на верзијата од 01:19, 1 април 2015500 × 519 (57 КБ)FränsmerZähne des Löwen von Gelb zu Weiß, in dem Zuge Farben komplett nach FIAV
04:31, 23 јануари 2008Минијатура на верзијата од 04:31, 23 јануари 20082.383 × 2.474 (54 КБ)ChristianBier
01:03, 23 јануари 2008Минијатура на верзијата од 01:03, 23 јануари 2008400 × 415 (57 КБ)ChristianBier{{Information |Description=Wappen Landkreis Weimarer Land |Source=''Wappen und Flaggen des Freistaats Thüringen und seiner Landkreise sowie kreisfreien Städte'' , Landeszentrale für politische Bildung Thüringen, 2000 |Date= |Author=converted to SVG by

Следниве 89 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци