Бехштетштрас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бехштетштрас
Црква во Бехштетштрас
Црква во Бехштетштрас
Црква во Бехштетштрас
Бехштетштрас во рамките на Германија
Бехштетштрас
Управа
Земја Германија
Покраина Тирингија
Округ Вајмар
Општ. заед. Граметал
Градоначалник Лотар Мелер
Основни податоци
Површина 5,73 км2
Надм. височина 335 м
Население 281  (31 декември 2006)
 - Густина 49 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. AP
Пошт. бр. 99428
Повик. бр. 03643
Портал www.weimar-umland.de
/vggrammetal
Местоположба на Бехштетштрас во рамките на округот Вајмар
Карта
Карта
Координати 50°56′56″N 11°11′46″E / 50.94889° СГШ; 11.19611° ИГД / 50.94889; 11.19611Координати: 50°56′56″N 11°11′46″E / 50.94889° СГШ; 11.19611° ИГД / 50.94889; 11.19611

Бехштетштрас (германски: Bechstedtstraß) — општина во округот Вајмар, во Тирингија, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]