Ончешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Онкешти)
Прејди на: содржини, барај
Ончешт
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 1.702
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Ончешт (романски: Onceşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 1.702 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]