Одобешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Одобешти)
Прејди на: содржини, барај
Одобешт
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Одобешт (романски: Odobeşti) е општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]