Клајнбартлоф

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Клајнбартлоф
Грб на Клајнбартлоф
Клајнбартлоф is located in Германија
Клајнбартлоф
Управа
Земја Германија
Покраина Тирингија
Округ Ајхсфелд
Општ. заед. Ајхсфелдер Кесел
Градоначалник Ерхард Кох (ДХС)
Основни податоци
Површина 12,59 км2
Надм. височина 325 м
Население 425 (31 декември 2018)[1]
 - Густина 34 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. EIC
Пошт. бр. 37355
Повик. бр. 036076
Портал www.eichsfelder-kessel.de
Местоположба на Клајнбартлоф во рамките на округот Ајхсфелд
Карта
Координати 51°21′7″N 10°23′4″E / 51.35194° N; 10.38444° E / 51.35194; 10.38444Координати: 51°21′7″N 10°23′4″E / 51.35194° N; 10.38444° E / 51.35194; 10.38444

Клајнбартлоф (германски: Kleinbartloff) — општина во округот Ајхсфелд, во Тирингија, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Население по општини, надлежни општини и општински заедници во Тирингија“. Статистичка служба на Тирингија. 31 December 2018. (германски)