Податотека:Flag of Peru (state).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 900 × 600 пиксели, големина: 263 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Español: Pabellón Nacional del Perú.
English: State Flag of Peru.
Runa Simi: Piruw llaqta wiphala.
Датум
Извор National Emblems of Perú - National Flag (State)
Автор Republic of Peru - Republica del Perú
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии
SVG разработка
Unknown logo-V.svg
Оваа векторска слика е изработена со Other tools.


Како се става рамка околу слика
:
Flag of Peru (state).svg
[[File:Flag of Peru (state).svg|border|96px]]

Colours scheme

Flag of Peru.svg Red White
RGB 217-16-35 255-255-255
HEX #D91023 #FFFFFF
CMYK 0, 93, 84, 15 0, 0, 1, 0
Pantone 485 C White

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна04:21, 15 август 2012Минијатура на верзијата од 04:21, 15 август 2012900 × 600 (263 КБ)HuhsunquEscudo centrado :S
15:47, 1 август 2012Минијатура на верзијата од 15:47, 1 август 2012900 × 600 (263 КБ)Huhsunquescudo corregido, tamaño
05:02, 3 јули 2012Минијатура на верзијата од 05:02, 3 јули 2012900 × 600 (315 КБ)Huhsunquescudo shade:brillant amaranth
23:13, 2 август 2010Минијатура на верзијата од 23:13, 2 август 2010750 × 500 (326 КБ)Huhsunquproporción, palma
11:20, 8 јули 2010Минијатура на верзијата од 11:20, 8 јули 2010750 × 500 (329 КБ)Huhsunquazur
11:07, 8 јули 2010Минијатура на верзијата од 11:07, 8 јули 2010750 × 500 (329 КБ)Huhsunquescudo
20:31, 28 мај 2010Минијатура на верзијата од 20:31, 28 мај 2010900 × 600 (907 КБ)Huhsunqushield shade of red
03:23, 23 октомври 2009Минијатура на верзијата од 03:23, 23 октомври 2009900 × 600 (236 КБ)Fry1989Reverted to version as of 01:41, 6 August 2006 Better Arms and shade of red
09:15, 25 август 2009Минијатура на верзијата од 09:15, 25 август 2009900 × 600 (580 КБ)Huhsunquescudo
02:41, 6 август 2006Минијатура на верзијата од 02:41, 6 август 2006900 × 600 (236 КБ)Huhsunqudetalles del escudo
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци