Предлошка:Country data Перу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Перу е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Перу

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Перу Наслов на главата статија (Перу)
flag alias Flag of Peru.svg Назив на сликата (File:Flag of Peru.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1825Flag of Peru (1884–1950).svgFlag of Peru (1825 - 1950).svg
stateFlag of Peru (state).svgFlag of Peru (state).svg
navalFlag of Peru (state).svgFlag of Peru (state).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ПЕР (преглед) Перу Перу

Пример за употреба

  • {{знаме|Перу}} Перу
  • {{знамеикона|Перу}}Перу

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Перу|1825}} Перу
  • {{знамеикона|Перу|1825}}Перу

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ПЕР}}Перу
  • {{државнознаме|ПЕР}} Перу
  • {{знаме|ПЕР}} Перу