Богданешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Богданешти)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Богданешт
Општина
Држава  Романија
Округ Округ Бакау
Население (2002)[1] 2.764
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+33)

Богданешт (романски: Bogdăneşti) е општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010