Список на збратимени градови на Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Македонија.

Ова е список на збратимени градови на градовите во Македонија.

Скопје[уреди | уреди извор]

Битола[уреди | уреди извор]

Прилеп[уреди | уреди извор]

Делчево[уреди | уреди извор]

Кавадарци[уреди | уреди извор]

Кочани[уреди | уреди извор]

Куманово[уреди | уреди извор]

Охрид[уреди | уреди извор]

Дебар[уреди | уреди извор]

Тетово[уреди | уреди извор]

Струга[уреди | уреди извор]

Струмица[уреди | уреди извор]

Велес[уреди | уреди извор]

Радовиш[уреди | уреди извор]