Ист Јорк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ист Јорк била поранешна полуавтономна околија во Онтарио, Канада. Има површна од 21.26 km2 со 112,054 жители.