Брадфорд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Брадфорд
Информација
Население: 522,452.[1]
Надм. височина: 1 m
Геогр. положба: 53° 78' сев. ш.

1° 74' ист. д.

UTC: +1
Градоначалник
Веб саjтот на градот

Брадфорд (англиски: Bradford) — град во Англија.

Брадфордскиот универзитет

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „2011 census“. Архивирано од изворникот на 29 July 2013.