Сител HD

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сител HD
Logo of Sitel.svg
Отпочната2012
ДржаваСкопје, Македонија
Јазикмакедонски
Област на емитувањеМакедонија Македонија,
Сестрински канал(и)Сител 3, Сител Телевизија
Веб-странаsitel.com.mk

Сител HD е каналот на Сител Телевизија во висока резолуција. Каналот е достапен за корисниците на Макс ТВ и Телекабел. Започна со емитување во јануари 2012 година.