МРТ 5

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
МРТ 5
Logo of MRT 5 (2020-).svg
СопственикМакедонија Македонија
ДржаваМакедонија
Област на емитувањеМакедонија
СедиштеБул. Гоце Делчев бб 1000, Скопје
Веб-странаmrt.com.mk
Достапност
Терестријална телевизија
ДигиталнаКанал 005
Достапност на повеќето локални кабелски операториПроверете ги локалните оператори за достапност
IPTV
Max TV Телеком МакедонијаКанал 008 (SD)
Канал 712 (HD)
Семрежно емитување
MRT PlayГледај во живо Само (MKD)

МРТ 5 — канал на Македонската радио-телевизија. Започнал со емитување сигнал на 8 април 2020 година во 16 часот како специјализиран канал за детска програма на јавниот сервис.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]