ТВ 2

Од Википедија — слободната енциклопедија
Dy
ДржаваГостивар, Македонија Македонија
Област на емитувањеГостивар
СедиштеУл. Борис Кидрич, Гостивар

ТВ 2 (алб. Televizioni dy) или само „Дуе” е приватна телевизиска станица, која емитува на албански јазик во Гостивар, Тетово и регионот. Телевизијата е партнерска станица на албанската редакција на Гласот на Америка.