Канал 5+

Од Википедија — слободната енциклопедија
Канал 5 плус
Отпочната2010
Формат на слика4:3 576i, SDTV
ДржаваМакедонија
Јазикмакедонски
Област на емитувањеРепублика Македонија
СедиштеСкопје, Македонија
Сестрински канал(и)Канал 5, Канал 5 HD
Веб-странаwww.kanal5.com.mk

Канал 5 плус е поранешен сателиски канал во Република Македонија во сопственост на Канал 5 телевизија. Каналот почна со работа во 2010 година. Моментално сигналот се емитува на Еутелсат 16A и Интелсат 901 до гледачите од Европа, САД, Канада и Австралија. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]


Надворешни врски[уреди | уреди извор]