ТВ Далга-Крт

Од Википедија — слободната енциклопедија
ТВ Далга-Крт
СопственикБилјана Зафировска[1]
ДржаваМакедонија
ЈазикМакедонски
Област на емитувањеКуманово
Липково
Старо Нагоричане
СедиштеКуманово, Македонија
Достапност
Терестријална телевизија
АналогнаКанал 015
ДигиталнаКанал 015
Кабелска телевизија
BlizooКанал 015
IP SystemsКанал 015
K-NetКанал 014
MultimediaКанал 018
WWWInternetGroupКанал 018
IPTV
Max TV045

ТВ Далга-Крт — месен телевизиски канал во Куманово,[2] Македонија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Куманово

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. [1] АНАЛИЗА НА ПАЗАРОТ НА РАДИОДИФУЗНАТА ДЕЈНОСТ за 2007 година. декември 2008
  2. [2] predavatel.com.mk

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • [3] YouTube page