ТВ Феста

Од Википедија — слободната енциклопедија
ТВ Феста
ДржаваМакедонија
ЈазикАлбански
Област на емитувањеКуманово, Липково
СедиштеКуманово, Македонија
Веб-странаtvfesta.net
Достапност
Терестријална телевизија
Кабелска телевизија
IPTV

ТВ Феста — месен телевизиски канал во Куманово, Македонија.[1] Програмата е на албански јазик.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Куманово

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивски примерок“. Архивирано од изворникот на 2018-03-18. Посетено на 2019-02-03.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • [1] YouTube page