ТВ Арт Канал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ТВ Арт
Прекината30 декември 2014 (национална)
СопственикАртан Шкендери
Формат на слика16:9 (576i, SDTV)
16:9 (1080i, HDTV)
ДржаваМакедонија
ЈазикМакедонски, албански
Област на емитувањеМакедонија
СедиштеТетово
Македонија
Достапност
Терестријална телевизија
Сателитска телевизија
Кабелска телевизија
Достапна на сите мрежни опрраториИнформирате се за достапни мрежни оператори

ТВ Арт — телевизиски канал во Македонија.[1] [2]


Поврзано[уреди | уреди извор]

Телевизија во Македонија

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

[1]