Македонско Радио 3

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лого на Македонско Радио - Радио 3

Македонско Радио - Радио 3 или само Радио 3 е третата програма на Македонското радио кое е во склоп на Македонската Радио Телевизија. Започнало со работа во 1976 годнина. Од 2002 година емитува програма на јазиците на заедниците во Македонија.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Слушај online