Време (дневен весник)

Од Википедија — слободната енциклопедија


Време
Време
ТипДневен весник
СопственикВелија Рамковски[1][2]
УредникЃорги Бербаровски
ДиректорСлободан Пејовски
Јазикмакедонски
Престанал2011[3]
СтраницаНема
Беспл. архивНе

Време — згаснат дневен весник во Република Македонија.[4]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]