Наша ТВ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Наша ТВ
Формат на слика 4:3 576i, SDTV
Држава Македонија
Јазик македонски
Област на емитување Македонија
Седиште Скопје, Македонија
Веб-страна www.nasatv.com.mk

Наша ТВ е приватен национален и сателитски канал во Република Македонија. Каналот претежно ги преведува емисиите кои ги продуцира.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Павловска, Јасминка. „Питомо ТВ-афирмирање на македонските вредности“, „Утрински весник“, 18 септември 2008 (посет. 8 јуни 2012 г). (на Macedonian)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]