ТВ Кочани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Телевизија Кочани постои од 90-тите години на минатиот век. Имаше прекин во нејзината работа во 2000-тите години, но таа потоа повторно стана активна. Нејзиното седиште се наоѓа во склоп на комплексот АСНОМ во Кочани.

https://www.facebook.com/televizijakocani

https://www.youtube.com/user/TelevizijaKocani