МРТ 3

Од Википедија — слободната енциклопедија
МРТ 3
Logo of MRT 3 (2020-).svg
Отпочната2020
СопственикМакедонска радио-телевизија
Формат на слика16:9
ДржаваМакедонија
Јазикмакедонски
Област на емитувањеМакедонија Македонија
СедиштеБул. Гоце Делчев бб 1000, Скопје Македонија Македонија
Сестрински канал(и)МРТ 1
МРТ 2
МРТ 4
МРТ 5
МРТ собраниски канал
МРТ Сат
МРТ 2 Сат
Веб-странаmrt.com.mk
Достапност
Терестријална телевизија
ДигиталнаКанал 003
Сателитска телевизија
Total TVКанал 003
Кабелска телевизија
ТелекабелКанал 003
Достапност на повеќето локални кабелски операториПроверете ги локалните оператори за достапност
IPTV
Max TVКанал 300 (HD/SD)
Семрежно емитување
MRT Playдостапно наскоро
MaxTV GOдостапно наскоро (Само за корисници на Македонски Телеком)
A1 Web TVдостапно наскоро (Само во Македонија)

МРТ 3 — канал на Македонската радио-телевизија. Започнал со емитување сигнал на 10 април 2020 година во 16 часот како канал за спортска и забавна програма на јавниот сервис.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]