МРТ 3

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
МРТ 3
Logo of MRT 3 (2020-).svg
Отпочната2020
СопственикМакедонска радио-телевизија
Формат на слика16:9
ДржаваМакедонија
Јазикмакедонски
Област на емитувањеМакедонија Македонија
СедиштеБул. Гоце Делчев бб 1000, Скопје Македонија Македонија
Сестрински канал(и)МРТ 1
МРТ 2
МРТ 4
МРТ 5
МРТ собраниски канал
МРТ Сат
МРТ 2 Сат
Веб-странаmrt.com.mk
Достапност
Терестријална телевизија
ДигиталнаКанал 003
Сателитска телевизија
Total TVКанал 003
Кабелска телевизија
ТелекабелКанал 003
Достапност на повеќето локални кабелски операториПроверете ги локалните оператори за достапност
IPTV
Max TVКанал 006 (SD)
Канал 711 (HD)
Семрежно емитување
MRT Playдостапно наскоро
MaxTV GOдостапно наскоро (Само за корисници на Македонски Телеком)
A1 Web TVдостапно наскоро (Само во Македонија)

МРТ 3 — канал на Македонската радио-телевизија. Започнал со емитување сигнал на 10 април 2020 година во 16 часот како канал за спортска и забавна програма на јавниот сервис.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]