МРТ 4

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
МРТ 4
Logo of MRT 4 (2020-).svg
СопственикМакедонија Македонија
ДржаваМакедонија
Област на емитувањеМакедонија
СедиштеБул. Гоце Делчев бб 1000, Скопје
Веб-странаmrt.com.mk
Достапност
Терестријална телевизија
ДигиталнаКанал 004
Достапност на повеќето локални кабелски операториПроверете ги локалните оператори за достапност
IPTV
Max TV Телеком МакедонијаКанал 019 (SD)
Канал 713 (HD)
Семрежно емитување
MRT PlayГледај во живо Само (MKD)

МРТ 4 — канал на Македонската радио-телевизија. Започнал со емитување сигнал на 16 април 2020 година во 16 часот како канал за програма на јазиците на заедниците во Македонија на јавниот сервис. Програмата којашто се емитува на овој канал преминала од МРТ 2, каде што од 2020 се емитува програма исклучиво на албански јазик.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]