ТВ Хана

Од Википедија — слободната енциклопедија
ТВ Хана
Отпочната1993[1]
СопственикМевлан Латифи[2]
ДржаваМакедонија
ЈазикАлбански
Област на емитувањеКуманово, Липково
СедиштеКуманово, Македонија
Достапност
Терестријална телевизија
Кабелска телевизија
IPTV
Max TVКанал 046

ТВ Хана — месен телевизиски канал во Куманово, Македонија. Програмата е на албански јазик.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • [1] YouTube page