24 Вести

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Телевизија 24
24 vesti logo.jpg
Отпочната15 декември 2010
ДржаваСкопје, Македонија Македонија
Веб-страна24vesti.mk
Достапност
Терестријална телевизија
АналогнаКанал ?
ДигиталнаКанал ?
Boom TVКанал ?
Сателитска телевизија
Total TVКанал 007
Total TV (Србија)Канал 031
Total TV (BIH)Канал 125
Total TV (SLO)Канал 131
Total TV (MNE)Канал 026
Кабелска телевизија
BlizooКанал 009
TelekabelКанал ?
Достапна на повеќето кабелски операториПроверете ги локалните оператори за достапност
IPTV
Max TVКанал 010
Семрежно емитување
WebMax TVГледај во живо Само (MKD)
OnNetГледај во живо Само (MKD)

24 Вести e телевизиски канал од Скопје, Македонија. Телевизијата е специјализирана за вести, на која се емитуваат на секој час[1]. Телевизијата е по урнек на големите светски канали каде се емитуваат 24 часа вести, а дел од програмата е од форматот на обработена посветена на документарните емисии. ТВ 24 вести во Македонија е достапна преку кабелските оператори и останатите платформи, а и на сателит (Eutelsat 16).[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "ЗА ПОМАЛКУ ОД ЕДНА ГОДИНА ЌЕ БИДЕМЕ „МАКЕДОНСКАТА СИ-ЕН-ЕН“" (македонски). intervjua.com.mk. 30.12.2010. конс. 2011-01-08. 
  2. "24 Вести на сателит!" (македонски). 24Вести. ПЕТОК, 06 АПРИЛ 2012 12:15. конс. 2012-04-08. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]