24 Вести

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Телевизија 24
24 vesti logo.jpg
Отпочната 15 декември 2010
Држава Скопје, Македонија Македонија
Веб-страна 24vesti.mk
Достапност
Терестријална телевизија
Аналогна Канал ?
Дигитална Канал ?
Boom TV Канал ?
Сателитска телевизија
Total TV Канал 007
Total TV (Србија) Канал 031
Total TV (BIH) Канал 125
Total TV (SLO) Канал 131
Total TV (MNE) Канал 026
Кабелска телевизија
Blizoo Канал 009
Telekabel Канал ?
Достапна на повеќето кабелски оператори Проверете ги локалните оператори за достапност
IPTV
Max TV Канал 010
Семрежно емитување
WebMax TV Гледај во живо Само (MKD)
OnNet Гледај во живо Само (MKD)

24 Вести e телевизиски канал од Скопје, Македонија. Телевизијата е специјализирана за вести, на која се емитуваат на секој час[1]. Телевизијата е по урнек на големите светски канали каде се емитуваат 24 часа вести, а дел од програмата е од форматот на обработена посветена на документарните емисии. ТВ 24 вести во Македонија е достапна преку кабелските оператори и останатите платформи, а и на сателит (Eutelsat 16).[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ЗА ПОМАЛКУ ОД ЕДНА ГОДИНА ЌЕ БИДЕМЕ „МАКЕДОНСКАТА СИ-ЕН-ЕН““ (на македонски). intervjua.com.mk. 30 декември 2010. http://www.intervjua.com.mk/mk/zapis.asp?id=172. посет. 8 јануари 2011 г. 
  2. „24 Вести на сателит!“ (на македонски). 24Вести. ПЕТОК, 06 АПРИЛ 2012 12:15. http://24vesti.com.mk/index.php/makedonija/293-makedonija/5558-24-. посет. 8 април 2012 г. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]