Телевизија Менада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Менада
Отпочната2001
СопственикДарко Ристоски
ДржаваМакедонија Македонија
Област на емитувањеТетово, Македонија Македонија
Веб-странаhttp://menada.mk-eu.com/

Телевизија Менада е приватна телевизиска станица, која емитува од 2001 година во Тетово, Гостивар и регионот. Телевизијата е член на Асоциацијата на приватните електронски медиуми на Македонија .

Во сопственост на телевизијата е и радиото Плус Форте.

Телевизија Менада е во тесна соработка со А1 телевизија, при што во своите простории функционира и тетовското студио на А1.

Поврзано[уреди | уреди извор]