Љубов и казна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Љубов и Казна
Љубов и казна-плакат.jpg
Формат теленовела
Напишана од Емпати
Режирана од Кудрет Сабанџи
Настапуваат Фериде Четин
Томрис Инџер
Гјукче Џанаранг
Мурат Јилдрим
Сенур Ноигар
Зејнеп Бешерлер
Нурѓул Јесличај
Земја на потекло Турција
Јазик турски
Број на епизоди 62
Продукција
Изврш(ен/ни) продуцент(и) Ерол Авџи
Продуцент(и) Мехмет Ада Аузеткин
Локаци(ја/и) Истанбул
Бодрум
Ван
Кинематографија TMC
Камера Мултикамера
Времетраење 90 минути
Емитување
Канал на емитување Сител 24 октомври 2011-6 април 2012
Формат на слика 480i (SDTV)
Аудио формат стерео

Љубов и казна (турски: Aşk ve Ceza) е турска серија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]