Податотека:Coat of arms of Struga Municipality.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 336 × 425 пиксели, големина: 36 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Shqip: Amblema e Komunës së Strugës
Македонски: Грб на Општина Струга, Македонија.
English: Coat of arms of Struga Municipality, Macedonia.
Датум
Извор сопствено дело
Автор MacedonianBoy

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:52, 1 мај 2017Минијатура на верзијата од 15:52, 1 мај 2017336 × 425 (36 КБ)Kj1595Updated official logo according to the municipality website http://www.struga.gov.mk
17:07, 24 април 2017Минијатура на верзијата од 17:07, 24 април 2017155 × 200 (51 КБ)Kj1595Reverted to version as of 17:59, 10 January 2016 (UTC) the logo on the official municipality website is bilingual http://www.struga.gov.mk/index.php/al/
17:06, 24 април 2017Минијатура на верзијата од 17:06, 24 април 2017155 × 200 (36 КБ)Kj1595Reverted to version as of 01:30, 4 January 2016 (UTC) the logo on the official municipality website is bilingual http://www.struga.gov.mk/index.php/al/
18:59, 10 јануари 2016Минијатура на верзијата од 18:59, 10 јануари 2016155 × 200 (51 КБ)Raso mkReverted to version as of 12:40, 13 June 2012 (UTC)
02:30, 4 јануари 2016Минијатура на верзијата од 02:30, 4 јануари 2016155 × 200 (36 КБ)Sinani milaim{{Information |description={{mk|1=Грб на Општина Струга, Македонија.}} {{sq|1=Amblema e Komunës së Strugës}}{{en|1=Coat of arms of Struga Municipality, Macedonia.}} |date=2016-01-04 |source={{own}} |author= |permission= |...
13:40, 13 јуни 2012Минијатура на верзијата од 13:40, 13 јуни 2012155 × 200 (51 КБ)MacedonianBoy

Следниве 82 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци