Категорија:Неопходни лекови според Светската здравствена организација

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Како неопходни лекарства Светската здравствена организација ги смета „лековите кои ги задоволуваат основните потреби на најголемиот дел од популаијата. Според тоа тие треба да бидат достапни во секое време во доволни количества и да имаат пристапни цени.“

Страници во категоријата „Неопходни лекови според Светската здравствена организација“

Прикажани се 13 од вкупно 13 страници во категоријата.