Македонија во 2013 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of Macedonia.svg
2013 г.
во
Македонија
Децении:
Поврзано:Други настани во 2013 г.
Времеслед на македонската историја

Ова е список на настаните во Македонија кои се случиле во 2013 година.

Водачи[уреди | уреди извор]

Настани[уреди | уреди извор]

јануари[уреди | уреди извор]

февруари[уреди | уреди извор]

март[уреди | уреди извор]

април[уреди | уреди извор]

мај[уреди | уреди извор]

јуни[уреди | уреди извор]

јули[уреди | уреди извор]

август[уреди | уреди извор]

септември[уреди | уреди извор]

  • 10/11 септември-Претседателот на Република Полска Бронислав Коморовски е во посета на Македонија , по повод неговото одликување со Орден 8-септември[1].

октомври[уреди | уреди извор]

ноември[уреди | уреди извор]

  • 4 ноември-Претседателот на Владата на Република Албанија Еди Рама е во посета на Македонија .[2]

декември[уреди | уреди извор]

  • 5 декември-Претседателот на Владата на Република Унгарија Виктор Орбан е во посета на Македонија по повод неговото одликување со орден 8 септември[3].

Култура[уреди | уреди извор]

Музика[уреди | уреди извор]

Филм и телевизија[уреди | уреди извор]

Книги и списанија[уреди | уреди извор]

Згради и градби[уреди | уреди извор]

Останато[уреди | уреди извор]

Спорт[уреди | уреди извор]

Починати[уреди | уреди извор]

Родени[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]