Ф-13

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ф-13
Ф-13.png
Отпочната1 март 2013
ДржаваМакедонија Македонија
Веб-странаf13televizija.weebly.com

Ф-13 — македонска семрежна телевизија отворена на 1 март 2013 година. Ф-13 е прва македонска семрежна телевизија која емитува програма 24/7. Нејзината програма содржи познати емисии од забавен и информативен карактер, музика, документарци, познати серии, филмови, културни и уметнички преноси, квизови итн. Исто така, Ф-13 телевизија врши секоја година пренос на поетскиот натпревар Стихо Фест. Самата програма е многу популарна, односно Ф-13 е најгледаната семрежна телевизија. Ф-13 телевизија имаат можност да ја гледаат сите луѓе низ целиот свет.

Емисии[уреди | уреди извор]

  • Топ 10
  • Естрада