Прејди на содржината

Бистрица (планински врв)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бистрица
Висина &100000000000025400000002.540 м
Место Македонија Македонија
ВенецШар Планина
Прво освојувањенепознато

Бистрицаврв на Шар Планина, во северозападниот дел на Република Македонија. Тој е составен дел на Шар Планина и неговата височина е 2.540 метри.