Казани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Казани
Висина &100000000000025670000002.567 м
Место Македонија Македонија
ВенецШар Планина
Прво освојувањенепознато

Казани е планинскиот врв на Шар Планина, во северозападниот дел на Република Македонија. Тој е составен дел на Шар Планина и неговата височина е 2.567 метри.