Маја (врв)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Maja
Висина &100000000000024920000002.492 м
Место Македонија Македонија
ВенецШар Планина
Прво освојувањенепознато

Maja — планински врв на Шар Планина, во северозападниот дел на Република Македонија. Тој е составен дел на Шар Планина и неговата височина е 2.492 метри.