Бури Шереметица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бури Шереметица
Висина 2.476 метри.
Местоположба Македонија Македонија
ВенецШар Планина
Прво освојувањенепознато

Бури Шереметица е планинскиот врв на Шар Планина, во северо-западниот дел на Република Македонија. Тој е составен дел на Шар Планина и неговата височина е 2.476 метри.