Бриња Шахит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бриња Шахит
Висина 2.480 метри.
Местоположба Македонија Македонија
ВенецШар Планина
Прво освојувањенепознато

Бриња Шахит е планинскиот врв на Шар Планина, во северо-западниот дел на Република Македонија. Тој е составен дел на Шар Планина и неговата височина е 2.480 метри.