Пескови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Пескови
Висина 2.651 метри.
Местоположба Македонија Македонија
Венец Шар Планина
Прво освојување непознато

Пескови е планинскиот врв на Шар Планина, во северо-западниот дел на Република Македонија. Тој е составен дел на Шар Планина и неговата височина е 2.651 метри.