Разлика помеѓу преработките на „Фобос“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 84 бајти ,  пред 5 месеци
с
Македонско име на предлошка, replaced: Infobox Planet → Инфокутија Планета
с (→‎Поврзано: Додадена категорија)
с (Македонско име на предлошка, replaced: Infobox Planet → Инфокутија Планета)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Планета
{{Infobox Planet
| name = Фобос
| image = [[Податотека:Phobos colour 2008.jpg|250px|Фобос]]
[[Категорија:Марсови месечини]]
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1877 година]]
[[Категорија:Неправилни месечини]]

Прегледник