Разлика помеѓу преработките на „Месје 73“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 99 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: кој се наоѓа на списокот на → заведен во, removed: Телото претставува Дрееров објект.
с (→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: кој се наоѓа на списокот на → заведен во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
 
|алтернативни ознаки=M 73, OCL 89
}}
'''NGC 6994''' — четириѕвезден [[астеризам]] во соѕвездието [[Водолија (соѕвездие)|Водолија]], којзаведен се наоѓа на списокот наво [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Телото било предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6994 се споменува и како M 73, OCL 89.

Прегледник