Разлика помеѓу преработките на „Македонски парламентарни избори (2016)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (mapata)
| type = parliamentary
| ongoing = no
| previous_election = Македонски парламентарни избори, (2014)
| previous_year = 2014
| next_election = Македонски парламентарни избори (2020)
| election_date = 11 декември 2016
| elected_members = Список на пратеници избрани на македонските парламентарни избори, 2016

Прегледник