Корисник:Ca7apult

  Од Википедија — слободната енциклопедија
  Button pages.svg
  Awards icon.svg
  Crystal Clear action edit.png


  Денес е 4 декември 2022 година. Википедија на Македонски јазик има 131.877 статии.

  Статии под моментална поголема промена
  Статии за викифицирање