Категорија:Статии со застарени информации

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа категорија е за статии кои содржат изјави кои се под знак прашалник бидејќи некој корисник смета дека се застарени. Статиите може да се додаваат на оваа категорија со шаблонот {{застарено}}, кој е сличен со шаблонот {{ажурирање}} (видете Категорија:Статии на кои им треба ажурирање за статии кои го користат тој шаблон).