Википедија:ВикиПроект Одржување/Неделно Вики-Чистење

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кратенки:
ВП:НВЧ

Неделното Вики-Чистење е редовна уредувачка акција во која волонтери се собираат на Википедија секој викенд во исто време и заеднички средуват статии кои имаат потреба од внимание.

Целта е целосно да се испразни Категорија:Статии за средување (сите статии кои ја имаат предлошката {{внимание}}). Моментално, во категоријата има 2.130 страници!

Идна акција[уреди извор]

Моментално нема закажано нова акција. Потпишете се подолу ако сакате да бидете известени кога ќе се закаже нова акција.

Извести ме за следната акција![уреди извор]

  1. --ca7apult (разговор) 16:15, 4 јули 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Минати акции[уреди извор]